Existuje ideální partner?

Existuje ideální partner?

V dnešní době mají vztahy trochu nechvalnou pověst a to takovou, že vydrží velmi krátkou dobu. Možná je na vině jednodušší komunikace přes mobilní telefon a sociální sítě anebo jen to, že jsou lidé příliš zlenivělí na to, aby si nějaký vztah opravdu udrželi. Samozřejmě, na začátku je to vždy nádherné a vše vidíme růžově. Někdy pak může být ale opravdu tvrdý ten náraz s realitou, zvláště když nám dojde, že jsme se teda šeredně spletli a člověk, kterého jsme považovali za ztělesnění něčeho božského je vlastně úplně někdo jiný.
zamyšlená bruneta

Dbejte na to, abyste nebyli příliš ukvapení ve výběru partnera a nevrhali se hned do vztahu po hlavě. Snažte se být co nejvíce střídmí a dívat se na věci s odstupem a už od začátku si hodnotit, co by Vám potencionálně mohlo vadit a co jste naopak schopna překousnout. Je také důležité si uvědomit, že ideálního partnera najdete opravdu velmi těžko a kdo ví, jestli vůbec existuje, že… Musíte se tedy smířit s takovým výběrem, který je Vám ve Vašem okolí k dispozici. Sepište si klidně někam seznam svých požadavků, které tak nějak očekáváte od svého budoucího protějšku. Na druhý papír si vytvořte seznam toho, o čem víte, že máte k nabídnutí ze své strany. Také si sepište své negativní stránky, o kterých víte. Je to někdy opravdu zajímavá zkušenost, když se člověk hodnotí z té druhé strany, kterou si většinou jen těžko připouštíme.
žárovka na krku

Projděte si pečlivě oba seznamy a zamyslete sama nad sebou, jestli není Váš list požadavků příliš přísný v ohledu na Vaše negativní povahové rysy. Neznamená to samozřejmě, že musíte klesnout na úplné dno možností a brát prvního partnera, co se namane. Ale není na škodu se trochu chytit za nos a přemýšlet, jestli jste schopna být ideální partnerkou pro Vašeho vysněného ideála. Hledání partnera i partnerek je něco opravdu složitého a mnohdy trvá řadu let, než konečně potkáme toho „pravého“ či „pravou“ a někdy se může zdát, že je nám osudem mít samé levé…